پله استخری

جنس پله استخری از چیست؟

مسلماً پله ها برای بیرون آمدن افراد از مکان ها، ساخته و طراحی شده اند. وجود پله برای حوضچه استخر نیز بسیار اهمیت دارد به خاطر اینکه شناگران می توانند به راحتی  از حوضچه استخر خارج شوند. بر اساس عمق استخر، ارتفاع پله استخری شما تعیین می شود. در حقیقت استخرهای با عمق کم، ارتفاع پله استخری آن ها کمتر از استخرهایی است که عمق بسیار زیادی دارند. یک نکته ی بسیار مهم اینکه آب بعضی از استخرها خاصیت قلیانی و اسیدی دارد با این وجود بسیار مهم است که نردبان استخری شما دارای چه جنسی می باشد. برای این دسته از استخرها که آب آنها خاصیت اسیدی و قلیانی دارد پیشنهاد می شود که از پله استخر استیل ۳۰۴ یا ۳۱۶ استفاده کنند. در ادامه خواهید فهمید ما چند نوع نردبان استخری داریم و جنس هر کدام از چیست؟

 

انواع مدل پله استخری

 

مسلماً طرح ها و مدل های مختلفی برای ساخت پله استخری در نظر گرفته شده است. به عنوان مثال برای پهنای لبه از سطح زمین یک نوع پله استخری استفاده می شود و برای هم سطح بودن استخر با لبه سر ریز، از مدل دیگری استفاده می کنند. بنابراین برای هم سطح بودن پله استخر با کف و همچنین برای بالا بودن از سطح زمین، انواعی از مدل پله استخری وجود دارد. در این بخش می خواهیم انواع مدل پله استخری را به شما معرفی کنیم. انواع مدل پله استخری عبارت است از:

  1. مدل کلاب یکی از انواع مدل پله استخری است که بسیار محبوب است.
  2. مدل استاندارد نیز از دیگر مدل های پله استخری است که بسیار پرکاربرد است.
  3. از انواع مدل پله استخری می توانیم به مدل شیب‌دار اشاره کنیم.
  4. مدل دو تیکه از انواع مدل پله استخری است.
  5. و غیره

 

نردبان استخر پلاستیکی

در این بخش می خواهیم شما را با نردبان پلاستیکی آشنا کنیم. نردبان استخر پلاستیکی از مدل های دیگر پله استخری است. جنس نردبان استخر پلاستیکی، از پلیمر ABC که نوعی پلاستیک فشرده می باشد. همچنین نردبان استخر پلاستیکی در میان عده ای از افراد به پله استخر پلاستیکی معروف است. از مزیت های نردبان استخر پلاستیکی می توانیم به لیز نخوردن افراد در حوضچه استخر اشاره کنیم.

در این بخش از مقاله پله استخری می خواهیم به ابعاد پله استخر بپردازیم. با توجه به عمق استخر ابعاد پله استخر نیز تغییر می کند. به عنوان مثال استخرهایی که عمق زیادی دارند معمولاً ارتفاع نردبان استخر آن ها بیشتر از استخرهایی است که عمق آن ها کم می باشد. همچنین ارتفاع بر تعداد پله های نردبان استخر یا همان پله استخر تأثیر می گذارد. با افزایش ارتفاع معمولاً تعداد پله ها بیشتر می شود. ابعاد پله استخر تحت تأثیر این دو عامل ذکر شده می باشد. اما فاصله ی بین پله ها چقدر است؟ فاصله بین پله استخر در برخی مواقع ۲۵ یا ۳۰ سانتی متر می باشد.در ادامه ابعاد پله استخر را به شما معرفی می کنیم.

  1. زمانی که ارتفاع لبه استخر تا کف استخر ۷۰ الی ۹۰ سانتی متر بود، از ۲ پله برای نردبان استفاده می شود.
  2. زمانی که ارتفاع لبه استخر تا کف استخر ۱۰۰ الی ۱۲۰ سانتی متر بود، از ۳ پله برای نردبان استفاده می شود.
  3. زمانی که ارتفاع لبه استخر تا کف استخر ۱۳۰ الی ۱۶۰ سانتی متر بود، از ۴ پله برای نردبان استفاده می شود.
  4. زمانی که ارتفاع لبه استخر تا کف استخر ۱۷۰ سانتی متر به بالا بود، از ۵ پله برای نردبان استفاده می شود.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − 1 =