عسلی

کنسول

پله استخری

جنس پله استخری از چیست؟

مسلماً پله ها برای بیرون آمدن افراد از مکان ها، ساخته و طراحی شده اند. وجود پله برای حوضچه استخر نیز بسیار اهمیت دارد به خاطر اینکه شناگران می توانند به راحتی  از حوضچه استخر خارج شوند. بر اساس عمق استخر، ارتفاع پله استخری شما تعیین می شود. در حقیقت استخرهای با عمق کم، ارتفاع پله استخری آن ها کمتر از استخرهایی است که عمق بسیار زیادی دارند. یک نکته ی بسیار مهم اینکه آب بعضی از استخرها خاصیت قلیانی و اسیدی دارد با این وجود بسیار مهم است که نردبان استخری شما دارای چه جنسی می باشد. برای این دسته از استخرها که آب آنها خاصیت اسیدی و قلیانی دارد پیشنهاد می شود که از پله استخر استیل ۳۰۴ یا ۳۱۶ استفاده کنند. در ادامه خواهید فهمید ما چند نوع نردبان استخری داریم و جنس هر کدام از چیست؟

 

انواع مدل پله استخری

 

مسلماً طرح ها و مدل های مختلفی برای ساخت پله استخری در نظر گرفته شده است. به عنوان مثال برای پهنای لبه از سطح زمین یک نوع پله استخری استفاده می شود و برای هم سطح بودن استخر با لبه سر ریز، از مدل دیگری استفاده می کنند. بنابراین برای هم سطح بودن پله استخر با کف و همچنین برای بالا بودن از سطح زمین، انواعی از مدل پله استخری وجود دارد. در این بخش می خواهیم انواع مدل پله استخری را به شما معرفی کنیم. انواع مدل پله استخری عبارت است از:

 1. مدل کلاب یکی از انواع مدل پله استخری است که بسیار محبوب است.
 2. مدل استاندارد نیز از دیگر مدل های پله استخری است که بسیار پرکاربرد است.
 3. از انواع مدل پله استخری می توانیم به مدل شیب‌دار اشاره کنیم.
 4. مدل دو تیکه از انواع مدل پله استخری است.
 5. و غیره

 

نردبان استخر پلاستیکی

در این بخش می خواهیم شما را با نردبان پلاستیکی آشنا کنیم. نردبان استخر پلاستیکی از مدل های دیگر پله استخری است. جنس نردبان استخر پلاستیکی، از پلیمر ABC که نوعی پلاستیک فشرده می باشد. همچنین نردبان استخر پلاستیکی در میان عده ای از افراد به پله استخر پلاستیکی معروف است. از مزیت های نردبان استخر پلاستیکی می توانیم به لیز نخوردن افراد در حوضچه استخر اشاره کنیم.

در این بخش از مقاله پله استخری می خواهیم به ابعاد پله استخر بپردازیم. با توجه به عمق استخر ابعاد پله استخر نیز تغییر می کند. به عنوان مثال استخرهایی که عمق زیادی دارند معمولاً ارتفاع نردبان استخر آن ها بیشتر از استخرهایی است که عمق آن ها کم می باشد. همچنین ارتفاع بر تعداد پله های نردبان استخر یا همان پله استخر تأثیر می گذارد. با افزایش ارتفاع معمولاً تعداد پله ها بیشتر می شود. ابعاد پله استخر تحت تأثیر این دو عامل ذکر شده می باشد. اما فاصله ی بین پله ها چقدر است؟ فاصله بین پله استخر در برخی مواقع ۲۵ یا ۳۰ سانتی متر می باشد.در ادامه ابعاد پله استخر را به شما معرفی می کنیم.

 1. زمانی که ارتفاع لبه استخر تا کف استخر ۷۰ الی ۹۰ سانتی متر بود، از ۲ پله برای نردبان استفاده می شود.
 2. زمانی که ارتفاع لبه استخر تا کف استخر ۱۰۰ الی ۱۲۰ سانتی متر بود، از ۳ پله برای نردبان استفاده می شود.
 3. زمانی که ارتفاع لبه استخر تا کف استخر ۱۳۰ الی ۱۶۰ سانتی متر بود، از ۴ پله برای نردبان استفاده می شود.
 4. زمانی که ارتفاع لبه استخر تا کف استخر ۱۷۰ سانتی متر به بالا بود، از ۵ پله برای نردبان استفاده می شود.

پله مفصلی آلومینیوم

پله مفصلی آلومینیوم

اجزای تشکیل دهنده پله مفصلی آلومینیوم :

 1. مفصل
 2. کف پله
 3. ستون وسط پله

انواع رنگ قابل سفارش پله مفصلی آلومینیوم

 •  نقره ای
 •  مشکی

نحوه محاسبه قیمت پروژه شما با پله مفصلی آلومینیوم

برای محاسبه قیمت پروژه شما با استفاده از پله مفصلی آلومینیوم ، از طریق دکمه بالا، به کارشناس فروش ما در تلگرام پیغام بدید. ایشان برای اعزام تیم کارشناس به محل پروژه شما، هماهنگی های لازم را انجام خواهد داد.

معرفی مختصر محصول

پله مفصلی آلومینیوم نسل جدیدی از پله ها هستند که در عین زیبایی و دوام ، تنوع بالایی دارد و از این رو  مورد پسند همگان قرار می گیرد. این پله ها به این دلیل که به صورت مفصل-مفصل هستند به نام پله های مفصلی معروف شده اند. کاربرد پله مفصلی آلومینیوم در پله های دوبلکس، پله های فروشگاه ها و منازل مسکونی می باشد.

از ویژگی های مهم پله مفصلی آلومینیوم این است که استفاده آن در فضاهای دارای قوس بسیار ساده و آسان می باشد، از این رو در پله های قوس دار مانند فضاهای دوبلکس بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. این پله ها در مقایسه با پله های آهنی و یا مدل های قدیمی دیگر، سرعت نصب بسیار بالایی دارند. بعد از آماده شدن پله معمولا ظرف مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاملا نصب شده و تحویل داده می شوند.

پله مفصلی آلومینیوم از کف پله و مفصل تشکیل شده است. جنس مفصل ها از آلومینیوم می باشد و جنس کف پله ها عمدتا از جنس، شیشه، MDF، پلکسی، سنگ و چوب تشکیل شده است.پله مفصلی آلومینیومی کاملا ساخت ایران می باشد و از مواد با کیفیت و مرغوب ساخته شده است و در برابر رطوبت و زنگ زدگی بسیار مقاوم است.

مشخصات فنی محصول

مشخصات فنی اجزای تشکیل دهنده پله مفصلی آلومینیوم:

مفصل ها که از جنس آلومینیوم می باشند.

کف پله که از جنس شیشه، پلکسی، MDF، سنگ و چوب ساخته می شود.

ستون وسط پله

مشخصات فنی اجزای تشکیل دهنده نرده

دستک که متشکل از لوله ۵۱ می باشد.

پایه که از لوله ۳۸ ساخته شده است.

ابعاد و اندازه کف پله بر اساس زاویه و حالتی که پله دارد محاسبه می شود. در ابتدای کار باید کف پله ها را الگوبرداری کرده و می سازند.سپس کف پله ها را به صورت تک به تک ساخته و وقتی کار فیکس شدنرده نصب می شود.

پله استیل پیش ساخته

پله استیل و محدودیت در فضا

پله استیل بیشتر در ساختمان ها و جاهایی به کار می‌رود که محدودیت فضا وجود داشته باشد.

اتصال کف پله اسپیرال یا به عبارت دیگر پله پیچ از نظر اتصال بر دو نوع می‌باشد و به دو صورت انجام می‌شود:
۱ – به وسیله جوش به ستون اصلی
۲- به صورت مفصلی که کف پله به وسیله پیچ مخصوص به ستون اصلی متصل می‌شود.

جنس ستون اصلی از جنس لوله آهنی یا استیل می باشد. در ساخت چهارچوب این نوع پله،برای چارچوب پله از پروفیل استیل و یا آهن استفاده می شود .
در پاخور این نوع پله ها از آهن و شیشه با ضخامت ۲۰ میلیمتر که می توان با استفاده از سند بلاست آن را طرح دار کرد استفاده می شود.
همچنین از سنگ طبیعی و یا چوب می توان در پاخور این پله استفاده کرد.
ارتفاع هر پله در ساخت پله اسپیرال ۱۵ تا ۱۷ سانتیمتر می باشد و عرض هر پله باید ۳۰ تا ۳۵ سانتیمتر باشد.

پله حول محور ، پله گرد ، پله سفارشی پله اسپیرال مفصلی، پله کله جوشی

پله استیل رفت و برگشتی

این نوع پله در دو شکل با پاگرد و بدون پاگرد ارائه می شود. در این نوع از پله ها از پروفیل ۴۰ در ۸۰ استفاده می گردد و در کف پله های استیل رفت و برگشتی از معمولاً از شیشه لمینت به صورت فیتینگ ای به کار می رود این نوع از پله به خاطر فضای زیادی که می‌گیرد در جاهایی به کار می‌رود که فضای کافی برای آن وجود داشته باشد.

پله استیل راسته

این نوع از پله در واقع همان پله استیل رفت و برگشتی است که در آن از پا گرد استفاده نمی گردد.

پله استیل کپسولی

در این نوع از پله ها کفی استیل کف پله ها و شاسی در کارگاه تولید می گردد و در محل پروژه با پیج و مهره سر هم می گردد. این نوع از پله ها هم به صورت راسته و هم به صورت اسپیرال اجرا می گردد.

پله استیل ۲۰۱

در آلیاژ این نوع از پله ها میزان عنصر نیکل بسیار پایین تر از سایر انواع آلیاژ های استیل است.
این نوع از پله ها معمولا در جاهایی که دور از رطوبت می باشد کاربرد دارد چون به خاطر کاهش عنصر نیکل در برابر رطوبت از مقاومت کمتری برخوردار هستند و احتمال زنگ زدگی در آن وجود دارد .
از مزایای این نوع پله می توان به زیبایی ظاهری آن و سهولت و سادگی نظافت در آن ذکر کرد.

پله استیل ۳۰۴

در آلیاژ این نوع از پله ها میزان عنصر نیکل بیشتر از سایر انواع آلیاژ های استیل است.
این نوع از پله ها در همه مکانها قابل استفاده است ولی به خاطر خاصیت ضد زنگ بودن معمولا در جاهایی که در معرض رطوبت می باشد کاربرد دارد .قیمت تمام شده نرده با این آلیاژ از استیل گرانتر از سایر نرده استیل‌ها می‌باشد.
از مزایای این نوع پله می توان به خاصیت ضد زنگ بودن، زیبایی ظاهری و سادگی نظافت در آن اشاره کرد.

 

معرفی انواع مدلهای میز جلو مبلی جدید

میز جلو مبلی جزئی جدایی ناپذیر و مهم در دکوراسیون خانه و تکمیل کننده سرویس مبلمان است. هیچ مبلی بدون میز جلو مبلی و عسلی کامل نمی شود. علاوه بر اینکه میز جلو مبلی از نظر ظاهری می تواند تکمیل کننده فضا باشد، عملکرد و کاربرد مثبت آن در خانه را هم نباید نادیده گرفت. با مبل و دکور همراه باشید تا با انواع مدل میز جلو مبلی آشنا شوید. میز جلو مبلی مدرن، میز جلو مبلی کلاسیک، میز جلو مبلی وکیوم و ام دی اف، میز جلو مبلی ترک،کیز جلو مبلی چوبی و … از انواع میز جلو مبلی هستند که در ادامه جدیدترین آنها را مشاهده خواهید کرد.

انواع میز جلو مبلی

میز جلو مبلی کلاسیک : در خانه هایی با دکوراسیون به سبک کلاسیک، از میز جلو مبلی سنتی و کلاسیک استفاده می شود. جنس بکار رفته در این مدل، از چوب منبت کاری و تزیین شده است که طرفداران بسیاری دارد و یادآور گذشته هستند. میز جلو مبلی کلاسیک به دلیل هنرهای انجام شده بر روی چوب آن دارای هزینه نسبتا بالایی هستند.

 

میز جلو مبلی استیل : از زیباترین مدلهای میز جلو مبلی مدل استیل است که معمولا با سِت سرویس مبلمان سفارش داده می شود. اما در بعضی مدلهای ترکیبی این قانون نغض می شود. یک مبل راحتی 7 نفره با یک میز جلو مبلی استیل یا برعکس. می تواند در نوع جالب و البته جسورانه باشد.

میز جلو مبلی مدرن : میز جلو مبلی مدرن در دکوراسیون به سبک مدرن استفاده می شود و نسبت به باقی سبک های میز جلو مبلی طرفداران بیشتری دارد چرا که همخوانی بیشتری حتی با دیگر سبک های دکوراسیون به وجود می آورد.  میز جلو مبلی مدرن دارای ظاهری ساده و با خطوط منظم است و زیبایی و عملکرد را کنار هم پیش می برد.

 

میز جلو مبلی چوبی سبک روستیک : میز جلو مبلی به سبک روستیک ظاهری روستایی و قدیمی به وجود می آورد. از متریال چوب ساخته می شود ولی الگوهای طراحی آن نسبت به میز جلو مبلی مدرن و کلاسیک ساده تر هستند. استفاده از چوب طبیعی و حفظ ساختار و ظاهر آن در جذابیت نمای این مدل بسیار تاثیر گذار است. بعضی از مدل جلو مبلی های روستیک بصورت ترکیبی با فلز ساخته می شوند. معمولا صفحات میز چوب طبیعی و پایه ها فلز هستند.

میز جلو مبلی چند طبقه : همانطور که در این تصویر مشاهده می کنید یکی از گزینه های پیش روی شما در انتخاب مدل میز جلو مبلی، مدل چند طبقه است. زیبایی این مدل به خوبی در دکوراسیون نشیمن این تصویر مشخص است. این مدلها در کنار زیبایی جنبه کاربردی تری نسبت به بقیه مدلها دارند و اگر طبقه ها چرخشی باشند فضای بیشتری را تحت پوشش قرار می دهند.

با استیل فاطر همراه باشید

 

 

کرونا ویروس

علائم کرونا ویروس چیست ؟

در موارد ابتلای خفیف به ویروس کرونا، علائمی مانند سرماخوردگی بروز می کند اما مواردی نیز منجر به سندروم حاد تنفسی یا همان سارس می شود. تب و احساس خستگی، درد عضلات، سردرد و سرفه از نشانه های ابتلا به ویروس کرونا می باشد. آلودگی به ویروس با تب شروع شده، بعد از آن سرفه های خشک و به طور معمول بعد یک هفته با تنگی نفس همراه است به طوری که بعضی بیماران نیاز به بستری در بیمارستان خواهند داشت. در واقع ویروس عفونت را به مجاری تنفسی و ریه منتقل می کند.

به طور کلی برخی از علائم کرونا در مبتلایان به صورت زیر وجود داشته است:

 • تنگی نفس 31 درصد
 • بدن درد 11 درصد
 • گیجی 9 درصد
 • سردرد 8 درصد
 • گلودرد 5 درصد

این آمار صرفا بر مبنای بیماران مراجعه کرده به بیمارستان به دست آمده است، در نتیجه ممکن است بسیاری علائم کرونا که به صورت خفیف در برخی بیماران وجود داشته است، کشف نشده باقی بماند.

بنابر گفته سازمان جهانی بهداشت شایع ترین علائم کرونا تب، خستگی و سرفه خشک است. برخی از بیماران ممکن است بدن درد، احتقان بینی، آبریزش بینی یا اسهال داشته باشند. علائم کرونا در ابتدا معمولا خفیف است و به تدریج شروع می شود. برخی افراد نیز آلوده می شوند اما هیچ علائمی نداشته و احساس ناخوشایندی پیدا نمی کنند.  به طور کلی بیش از 80 درصد افراد بدون نیاز به درمان خاص از بیماری بهبود می یابند. از هر 6 نفر مبتلا به کوئید-19 یا کرونا ویروس یک نفر به طور جدی بیمار شده و دچار مشکلات تنفسی می شود. افراد مسن و یا افرادی که مشکلات زمینه ای مانند فشارخون بالا، بیماری قلبی یا دیابت دارند بیشتر احتمال دارد که به طور جدی بیمار شوند. هر فردی با علائم تب، سرفه و تنفس سخت باید سریعا به مراقبت های پزشکی مراجعه کند.

دوره نهفتگی ویروس کرونا چقدر است؟

دوره نهفتگی بیماری کرونا به فاصله زمانی بین ابتلا به ویروس و زمان شروع علائم کرونا گفته می شود که بیشترین تخمین برای دوره نهفتگی ویروس کوئید-19  از یک تا چهارده روز است. اما بر اساس یافته های فعلی به طور معمول ویروس 5 روز دوره نهفتگی داشته است.

چگونه از کرونا در امان باشیم؟

برخی از مهمترین و ساده ترین اقدامات پیشگیرانه در راستای جلوگیری از ابتلا و شیوع بیماری کرونا به شرح زیر می باشد:

 1. شستن مرتب دستها با آب و صابون به مدت 20 ثانیه، یا شستشوی دست با ژل های ضدعفونی کننده حاوی الکل
 2. گرفتن جلوی دهان و بینی با دستمال یا آرنج در هنگام عطسه و سرفه
 3. دوری از تماس نزدیک با افراد مبتلا به آنفولانزا یا سرماخوردگی
 4. پرهیز از دست دادن و در آغوش گرفتن افراد
 5. عدم تماس دست با بینی و چشم ها
 6. پرهیز از خوردن غذا و نوشیدنی در اماکن عمومی مانند رستوران و کافی شاپ
 7. عدم شرکت در اجتماعات و اماکن شلوغ
 8. ضدعفونی و تمیز کردن سطوح پر تماس منزل مانند دستگیره های در
 9. عدم استفاده از مواد غذایی خام یا نیم پز
 10. دوری از تماس بدون حفاظت با حیوانات

اخبار کرونا در ایران و جهان

کرونا تا کی ادامه دارد؟

این سوال یک میلیون دلاری است! بطور قطع نمی‌توان گفت اپیدمی کوئید-19 یا همان کرونا تا کی ادامه دارد ، اما طی بررسی آماری بیماری‌های مشابه مانند مرس و سارس می‌توان گفت چند ماه پس از پاندمی جهانی به مرور فروکش می‌کند. اما این ویروس برای همیشه جز ویروس‌های بیماری‌زا بشر باقی می‌ماند و سالهای آتی در فصل سرماخوردگی گریبان افراد محدودی را در جهان می‌گیرد. اما مطمئنا تا آن زمان داروی کرونا در دسترس خواهد بود.

راهکارهای مقابله با استرس در زمان شیوع کرونا

در شرایط فعلی که شیوع ویروس کرونا تمام جهان را تحت تاثیر قرار داده است، با وجود قرنطینه خانگی، تعطیلی بسیاری از کسب و کارها و استرس ناشی از این بیماری کاملا طبیعی است اگر احساس غم، ترس، ناراحتی و یا آشفتگی داشته باشید. برای مقابله با این تنش ها به چند مورد زیر توجه داشته باشید:

 1. با افرادی که می دانید قادر هستند به شما کمک کنند صحبت کنید. تماس گرفتن و صحبت کردن با دوستان و نزدیکان خود را از یاد نبرید. تعامل با افراد می تواند روحیه شما را بهبود بخشد.

 2. اگر ناچارید در خانه بمانید بهتر است یک سبک زندگی سالم از جمله رژیم غذایی مناسب، خواب کافی، ورزش و ارتباطات اجتماعی با عزیزان خود در خانه و تماس و ایمیل به دوستان خود را حفظ کنید.

 3. برای مقابله با احساسات خود از روی آوردن به سیگار، مصرف الکل و یا مصرف خودسرانه دارو اجتناب نمایید. اگر احساس درماندگی می کنید با یک مشاور صحبت کنید و به طور کلی برنامه ریزی داشته باشید که در صورت نیاز به کمک برای سلامت جسمی و روحی از کجا و چگونه درخواست کمک کنید.

 4. تنها به واقعیت ها توجه کنید و هر شایعه ای را باور نکنید تا بتوانید به درستی موقعیت و شرایط خطر را تشخیص داده و اقدامات احتیاطی را انجام دهید. اخبار و اطلاعات را از منابع معتبر دریافت کنید.

 5. زمانی را که خود و خانواده تان صرف گوش دادن یا تماشای اخبار ناراحت کننده رسانه ها میکنید، محدود کنید تا نگرانی و آشفتگی تان کاهش پیدا کند.

 6. به مهارت ها و کارهایی رجوع کنید که در گذشته توانسته اید شرایط سخت را به کمک آنها مدیریت کنید. از این مهارت ها برای مدیریت و کنترل احساسات خود در شرایط فعلی استفاده کنید.

نمودار همه گیری کرونا - سلطان سفر

درمان کرونا از شایعه تا واقعیت تولید واکسن کرونا

از آغاز اپیدمی کرونا در چین تاکنون که در بیش از 100 کشور دنیا گسترش یافته است، موسسات مختلفی در سراسر دنیا تحقیقات خود را بر روی یافتن درمان کرونا یا واکسن کرونا ویروس آغاز کرده اند و سازمان جهان بهداشت نیز بودجه قابل توجهی را برای حمایت از این پروژه های تحقیقاتی در نظر گرفته است، اما باید توجه داشت که مراحل ساخت واکسن ممکن است 1 تا 2 سال به طول بیانجامد. برخی از مهم ترین این اخبار و اطلاعات در مورد درمان کرونا به شرح زیر می باشد:

 • ادعای محققان تایلندی در ترکیب داروی ضد ایدز با داروی آنفولانزا و اثر نتیجه بخش این دارو بر روی بیماران مبتلا به کرونا
 • داروی “کلروکین فسفات” که برای مبتلایان به مالاریا کاربرد داشته و اثر ان بر روی بهبود و درمان کرونا در حال بررسی است.
 • استفاده از خون افراد بهبود یافته از کرونا اثرات مثبتی را بر افراد بیمار داشته است.

درمان کرونا

از مهمترین مراکز تحقیقاتی که در حال حاضر بر روی درمان کرونا فعالیت می کنند، میتوان شرکت نوواکس و سانوفی را نام برد. شرکت نوواکس از بزرگترین شرکت های دارویی جهان است ک پیش از این بر روی داروی آنفولانزا و ابولا فعالیت داشته است. سانوفی نیز یکی از مجهزترین مراکز تحقیقات دارویی در ووهان چین می باشد.